AG-RAF
Kreujemy sukces

Dobrze oznakowany gadżet to taki, który przez długie lata będzie przypominał klientowi w jakich okolicznościach oraz od kogo go otrzymał.

W zależności od powierzchni jaka ma zostać oznakowana oraz efektu jaki chcemy osiągnąć stosujemy techniki:

TAMPODRUK - to metoda druku, polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach. Rozmiary druku są ograniczone wielkością przedmiotu oraz rodzajem materiału, z którego jest wykonany. Przez dobranie odpowiedniej farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal, a także tkaniny itp. Maksymalne wymiary nadruku to 5 x 5 cm.

SITODRUK - to jedna z metod druku bezpośredniego. Formę drukową stanowi prostokątna rama z napiętą na niej siatką z szablonem. Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno- i wielobarwnego nadruku na wyrobach włókienniczych , również wielkoformatowego, na papierze, tekturze, foliach i płytach z tworzyw sztucznych, metalach oraz na przedmiotach uformowanych. W tym przypadku pozostawiamy do Państwa dyspozycji całą gamę kolorów. Jedynym ograniczeniem wielkości nadruku, jest wielkość sita.

GRAWER LASEROWY - charakteryzuje się eleganckim i estetycznym wyglądem, umożliwia bardzo trwałe i precyzyjne znakowanie przedmiotów z metalu, drewna, szkła i skóry. Promień lasera rzeźbi bądź matuje powierzchnie zdobionego przedmiotu. Kolor znakowania nie jest dowolny, lecz uzależniony od rodzaju materiału z jakiego jest wykonany przedmiot.

NADRUK NA KUBKACH - technika nanoszenia wzoru odbywa się poprzez wypalanie kalki ceramicznej w piecu w temperaturze ok. 800°C, co pozwala uzyskać bardzo dużą trwałość wykonanego zdobienia. Tak naniesiony wydruk jest odporny na ścieranie, podgrzewanie w kuchenkach mikrofalowych, mycie mechaniczne i działanie chemicznych środków czyszczących.

HAFT KOMPUTEROWY- Nowoczesna i efektowna metoda oznakowania tekstyliów za pomocą maszyn hafciarskich sterowanych komputerowo. Proces technologiczny wymaga indywidualnego przygotowania odpowiedniego programu, a jego koszt zależy od ilości uderzeń igły niezbędnych do wykonania wzoru. Taki sposób oznakowania odzieży jest trwały, odporny na pranie i estetyczny.

TŁOCZENIE - stosowane jest do znakowania bądź personalizacji głównie wyrobów skórzanych. Polega ono na trwałym odkształceniu materiału przez odpowiednie wtłaczanie matrycy w znakowaną powierzchnie. Matrycę wykonuje się indywidualnie dla każdego logotypu, ale można wykorzystać ją wielokrotnie do wykonania tłoczenia.

TRANSFER – jest to nadruk wykonany na papierze i przeniesiony na docelowe podłoże włókiennicze odporne na temperaturę. Jest wykonany podobnymi farbami do tych, które używane są do druku bezpośredniego. Przenoszenie nadruku na materiał odbywa się przez prasowanie transferu na żądanym podłożu (np. koszulce), przy pomocy prasy zapewniającej odpowiedni docisk i temperaturę. Podczas prasowania farba przykleja się do podłoża, odchodząc od papieru, na którym transfer został wydrukowany. Nadruk na papierze transferowym ma bardzo ostro i dokładnie odwzorowane kontury, jednak z powodu większej pracochłonności jest droższy od druku bezpośredniego. Maksymalne wymiary pojedynczego transferu to 30 x 30cm.

TRANSFER FLOCK I FLEX –polega na wycięciu grafiki ploterem tnącym ze specjalnej folii, a następnie wgrzaniu jej za pomocą prasy termicznej na różnego rodzaju tekstylia. Ponieważ ta technologia nie wymaga żadnej przygotowalni jest idealna do bardzo niskich nakładów lub zdobień indywidualnych przy których każda sztuka wymaga innego wzoru np. nazwiska na odzieży sportowej. W odróżnieniu od innych technik wyróżnia ją najwyższa estetyka i ostrość nadruku, bardzo żywe kolory, duża odporność na ścieranie i spieranie. Nadruki z folii Flex mają strukturę cienkiej gumy, która występuje w kilkudziesięciu kolorach podstawowych, odblaskowych i metalicznych, natomiast nadruki z folii Flock mają strukturę drobnego, przyjemnego w dotyku meszku o długości ok. 1 mm.